Caktohet termini i ri për ndeshjen Bashkimi - Peja

Basketboll

Caktohet termini i ri për ndeshjen Bashkimi - Peja

Më: 29 janar 2023 Në ora: 20:14
Caktohet termini i ri për ndeshjen Bashkimi - Peja

Federata e Basketbollit e Kosovës (FBK) ka njoftuar se ndeshja mes Bashkimit dhe Pejës, e vlefshme për javën e 20-të në Superligë, do të zhvillohet të hënën, nga ora 17:00.

Për ndeshjen në fjalë është ndryshuar lokacioni, pasi që nesër do të luhet në Rahovec.

Kjo ndeshje ishte e paraparë që të zhvillohet sot, në palestrën “13 Qershori” në Theradë, por nuk u zhvillua.

Ndeshja u shty pasi pejanët nuk pranuan të luanin në kushtet e palestrës në Suharekë, duke u ankuar për temperaturat e ulëta që po mbizotëronin atje.

Sipas klubit të Pejës, në “13 Qershori” mungoi edhe siguria.

Prizrenasit u shprehën të gatshëm për t’u paraqitur sot, teksa konfirmuan terminin e ri të caktuar nga FBK-ja.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat