Harris, MVP i javës

Basketboll

Harris, MVP i javës

Më: 14 mars 2023 Në ora: 15:34
Harris

Java e 25-të e Prince Caffe Superligës dhuroi disa ndeshje mjaft interesante.

Basketbollisti me indeksin më të lartë ishte qendra e Golden Eagle Yllit, 39.

Harris ndeshjen ndaj Ponte Prizrenit e mbylli me dyshifror të dyfishtë 21 pikë e 18 kërcime, ndërsa shtoi edhe një asistim, një top të vjedhur dhe gjashtë bllokada.

Ai u ndihmua nga qendra kosovare, Gëzim Morina me 15 pikë, 12 kërcime e katër asistime.

Top 5

Chris Harris (Golden Eagle Ylli) 21 pikë, 18 kërcime, 1 asistim

Larry Thomas (Peja) 21 pikë, 4 kërcime, 7 asistime

Derrick Wilson (Sigal Prishtina) 14 pikë, 5 kërcime, 6 asistime

Jack Pagenkopf (Rahoveci) 20 pikë, 6 kërcime, 6 asistime

Gëzim Morina (Golden Eagle Ylli) 15 pikë, 12 kërcime, 4 asistime

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat