Real Madridi eliminon Barcelonën

Basketboll

Real Madridi eliminon Barcelonën

Më: 19 maj 2023 Në ora: 23:32
Pamje nga ndeshja

Real Madridi ka kaluar në finale të “Play-Offit” në Euroligë, që po mbahet këtë vit në Lituani.

Skuadra nga kryeqyteti spanjoll triumfoi sonte në “El Clasicon” e basketbollit, duke eliminuar Barcelonën në gjysmëfinale.

Ndeshja e zhvilluar në “Zalgirio Arena” përfundoi me rezultatin 66:78.

Në këtë triumf te Real Madridit u dalluan Walters Tavers me 20 pikë, dhe Mario Hezonja me 14 sosh.

Te Barcelona u dallua Alex Abrines me 16 pikë.

Real Madridi në finalen e madhe do të takohet me Olympiacosin, kurse Barcelona do të luajë për vendin e tretë, kundër Monacos.

Këto ndeshje do të zhvillohen të dielën.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat