Grumbullohet Kosova U-18

Basketboll

Grumbullohet Kosova U-18

Më: 24 maj 2023 Në ora: 11:36
Pamje nga një stërvitje

Përfaqësuesja e Kosovës në basketboll për U-18 në konkurrencën e meshkujve do të grumbullohet këtë të enjte dhe të premte.

Grumbullimi do të mbahet në Pallatin e Rinisë dhe Sporteve nga ora 10:30 deri në 13:00 për dy ditë radhazi.

Në këtë grumbullim janë ftuar 44 lojtarë, ku përzgjedhësi i kësaj grupmoshe Brahim Veseli, i cili do të asistohet nga ndihmësit Endrit Elashani dhe Safet Kastrat do të kenë mundësi të shohin formën dhe cilësinë e lojtarëve para grumbullimeve të ardhshme.

Dardanët U-18 janë në Grupin C, së bashku me Estoninë, Rumaninë, Ukrainën, Holandën dhe Irlandën.

Lista e gjerë e lojtarëve

Jon Ismaili

Lum Zeqiri

Eris Zeneli

Dren Kastrati

Flon Kastrati

Mal Syla

Rron Dahsyla

Diar Canhasi

Adis Gashi

Riad Shamli

Andi Kocinaj

Andi Ahmeti

Altin Morina

Qemal Krasniqi

Drin Ademaj

Andi Hajrizi

Art Shkodra

Bener Mitrovica

Semi Futko

Virtyt Ademi

Ismail Voca

Drinor Gerxhaliu

Orges Shatri

Niman Demiraj

Don Shehu

Dion Musa

Orges Reqica

Elion Reka

Ariol Berisha

Yll Nuradini

Drin Halili

Arben Telaku

Ilir Kabashi

Norik Binqa

Rron Radoniqi

Jon Ukaj

Arlind Konjuhi

Altin Ibishi

Erold Rrahmani

Krenar Dakaj

Hadis Durguti

Orik Buja

Rinor Dedinca

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat