Grumbullohet Kosova U20, u bashkohet Astera Tuhina

Basketboll

Grumbullohet Kosova U20, u bashkohet Astera Tuhina

Më: 2 qershor 2023 Në ora: 16:42
Kosova U20

Përfaqësuesja e Kosovës U-20 e vajzave do të vazhdojë fazën e dytë përgatitore. Vashat e drejtuara nga ish-basketbollistja Shemsije Stublla tani në rolin e trajnerës do të vazhdojë përgatitje në palestrën “Shani Nushi” në Gjakovë nga 3 deri më 8 qershor.

Shemsije Stublla do të ndihmohet nga dy ndihmësit e saj Qëndrim Demi dhe Marko Roder, për të parë nga afër formën e vajzave dardane.

Në këtë grumbullim janë ftuar gjithsej 17 vajza nga klube të ndryshme të Kosovës, si dhe basketbolliste të cilat karrierën e tyre janë duke vazhduar jashtë Kosovës, në mesin e tyre edhe Astera Tuhina.

Kosova U-20 Vajzat gjendet në Grupin C me Holandën, Kroacinë dhe Slloveninë. 

Kampionati do të zhvillohet në Kraiova të Rumanisë nga 28 korriku deri më 6 gusht. 

Lista e basketbollisteve:

Alma Muzliukaj

Anesa Korqa

Anila Selmani

Anita Grainca

Arba Hashani

Astera Tuhina

Blerta Mehana

Elza Maliqi

Enisa Kamerolli

Erzana Mulaku

Etna Rexhepi

Olta Zymberi

Rea Ukaj

Sumeja Kosumi

Vanesa Bojku

Viola Syla

Yllza Uka

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat