Cockfield, MVP i javës së nëntë

Basketboll

Cockfield, MVP i javës së nëntë

Më: 30 nëntor 2023 Në ora: 18:58
Pesëshja më e mirë

Të mërkurën mbrëma u zhvilluan dy ndeshjet e mbetura të xhiros së nëntë të Prince Caffe Superligës.

Proton Cable Prizreni fitoi pas vazhdimeve në Pejë, ku dukshëm më i miri ishte Ty Cockfield me 34 pikë, 13 kërcime e nëntë asistime, duke pasur indeksin e lojës 47, apo më të lartin e kësaj xhiro, si dhe njërin nga më të lartët në këtë edicion.

Ty Cockfield (Proton Cable Prizreni) 34 pikë, 13 kërcime, 9 asistime, 47 indeksi

Jalen Nesbitt (Golden Eagle Ylli) 22 pikë, 11 kërcime, 2 asistime, 33 indeksi

Sammuel Sessoms (Vëllaznimi) 24 pikë, 5 kërcime, 10 asistime, 31 indeksi

Mikaile Tmusiq (Trepça) 15 pikë, 7 kërcime, 5 asistime, 19 indeksi

Erjon Kastrati (Trepça) 14 pikë, 3 kërcime, 2 asistime, 16 indek.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat