Kampioni ende gjallë, triumfon ndaj Timberwolves

Basketboll

Kampioni ende gjallë, triumfon ndaj Timberwolves

Më: 11 maj 2024 Në ora: 08:54
Denver Nuggets ka shënuar fitore ndaj Minnesota Timberwolve

Denver Nuggets ka shënuar fitore ndaj Minnesota Timberwolves, me shifrat 117-90, në kuadër të playoff-it në NBAA

Kësisoj Nuggets e kanë ngushtuar serinë e Timberwolves, në 2-1, pasi këta të fundit triumfuan në dy duelet e para.

Kampioni aktual dominoi në katër çerekët për të siguruar fitoren e parë dhe për të mbajtur gjallë shpresat për të avancuar tutje.

Më i dalluari në fitoren e Nuggets ishte Nikola Jokiq, me 24 pikë, 14 kërcime dhe nëntë asistime.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat