Reali – Panathinaikos, finalja e Euroleagues

Basketboll

Reali – Panathinaikos, finalja e Euroleagues

Nga: K.G. Më: 24 maj 2024 Në ora: 23:47
Pamje nga ndeshja

Real Madridi është finalisti i dytë në Euroliga, pasi që “mbretërit” e mposhtën në gjysmëfinale Olympiakosin me rezultatin 87:76. 

Reali në finale do të ndeshet me Panathinaikosin. 

Finalja luhet të dielën (18.00). 

Basketbollisti Musa me 20 pikë e Hezonja me 12 ndihmuan Realin drejt fitores. 

Olimpiakos nuk u ndihmua nga paraqitjet e shkëlqyeshme e Peters me 23 dhe McKissic me 17 pikë.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat