Drita – Trepça’89, forma e kampiones aktuale në pesë xhirot e fundit

Futboll

Drita – Trepça’89, forma e kampiones aktuale në pesë xhirot e fundit

Më: 20 shkurt 2021 Në ora: 11:01
Foto ilustruese

Drita sot do të jetë nikoqire e Trepçës’89 në kuadër të xhiros së dytë të stinorit pranveror në elitën e futbollit.

Pas fitores ndaj Llapit, kampionia aktuale synon një tjetër trepikësh, edhe pse nuk pritet ta ketë edhe aq të lehtë në fushë.

Gjithsesi, në pesë ndeshjet e fundit zyrtare në elitë, anamoravasit nuk kanë regjistruar asnjë humbje, duke arritur tri fitore dhe dy barazime, por kanë dy humbje në garat e kupës dhe për ironi të dyjat nga Prishtina.

Fillimisht u mposhtën në Superkupë, e zhvilluar në Antalia, ndërsa në mesjavën e kaluar, u eliminua nga kupa.

Kampionati është tani objektivi i vetëm i djelmoshave të Nuhiut, kështu që mbetet të shihet nëse do t’ia dalin që për herë të dytë me radhë, ta ngrisin lartë trofeun e më të mirit.

Drita – Llapi 1-0

Prishtina – Drita 1-1

Drita – Arbëria 1-1

Drenica – Drita 0-3

Drita – Ballkani 2-1

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat