Lufta për titull, Real Madridi “testohet” sot përballë Real Sociedadit

Futboll

Lufta për titull, Real Madridi “testohet” sot përballë Real Sociedadit

Më: 1 mars 2021 Në ora: 11:28
Lufta për titull, Real Madridi “testohet” sot përballë Real Sociedadit

Për t’u konfirmuar si skuadër e cila pretendon titullin kampion të La Ligas në këtë edicion, Real Madridi duhet të mposht sot Real Sociedadin.

Kjo përplasje nuk pritet të jetë e lehtë për skuadrën e Zinedine Zidane pasi vizitorët e sotëm janë duke kaluar nëpër një seri të mirë të rezultateve dhe në pesë ndeshjet e fundit kanë tri fitore dhe dy barazime.

Momentalisht Real Madridi renditet në vendin e tretë me 52 pikë, gjashtë më pak se Atletico Madridi që kryeson tabelën.

Këto janë formacionet e mundshme:

Real Madrid: Courtois; Vazquez, Nacho, Varane, Mendy; Modric, Casemiro, Kroos; Asensio, Isco, Vinicius

Real Sociedad: Remiro; Gorosabel, Zubeldia, Le Normand, Monreal; D Silva, Illarramendi, Guridi; Portu, Isak, Oyarzabal

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat