Vila i bashkohet Kosovës U19

Futboll

Vila i bashkohet Kosovës U19

Më: 22 korrik 2021 Në ora: 11:45
Vila i bashkohet Kosovës U19

Presidenti Agim Ademi sot priti në takim futbollistin Enis Vila me prejardhje nga Kosova i cili karrierën e tij po e zhvillon në Gjermani.

Qendërmbrojtësi i cili luan për skuadrën gjermane MSV Duisburg U19 u shpreh i lumtur për ftesën që ka marrë dhe shprehu gatishmërinë për t’iu bashkuar Dardanëve.

Me këtë vendim, futbollisti Vila po realizon dëshirën e tij dhe të prindërve të tij për ta përfaqësuar Kombëtaren U19 të Kosovës.

Enis Vila si qendërmbrojtës është mjaft perspektiv dhe për këtë ai po vëzhgohet nga klube të mëdha në Bundesliga.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat