​Sevilla prezantoi përforcimin e saj më të ri

Futboll

​Sevilla prezantoi përforcimin e saj më të ri

Më: 17 gusht 2022 Në ora: 18:54
Tanguy Nianzou

Sevilla prezantoi sot qendërmbrojtësin 20-vjeçar Tanguy Nianzou, i cili ka mbërritur te klubi spanjoll nga Bayern.

Fabrizio Romano njoftoi më herët gjatë ditës së sotme se klubi i Munihut do të marrë 20 milionë euro për të dhe marrëveshja mes klubeve përfshin një klauzolë sipas së cilës Bayern mund ta blejë sërish atë.

Tanguy Nianzou ka nënshkruar kontratë me ekipin spanjoll deri në vitin 2027.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat