Obeziteti te fëmijët, çfarë duhet të dinë prindërit - Bota Sot
Obeziteti te fëmijët, çfarë duhet të dinë prindërit

Këshilla mjekësore

Obeziteti te fëmijët, çfarë duhet të dinë prindërit

Më: 16 maj 2019 Në ora: 12:30
Ilustrim

Obeziteti është tashmë një nga problemet më serioze në drejtim të shëndetit të njeriut.

Është e dukshme që vitet e fundit kemi rritje drastike të numrit të njerëzve që  vuajnë nga obeziteti.

Doktoresha Lindita Kajtazi – Endokrinologe tregon për emisionin Foleja, se obeziteti është një sëmundje nga e cila duhet të kemi kujdes pasi shkakton shumë sëmundje të tjera. 

Ne po ashtu biseduam edhe me nutricionistin Besnik Humolli i cili na tregoi se çfarë dieta preferohen te fëmijët dhe si duhet t'i ushqejmë ata.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...