Pse djersiteni gjatë natës? - Bota Sot
Pse djersiteni gjatë natës?

Këshilla mjekësore

Pse djersiteni gjatë natës?

Më: 2 qershor 2019 Në ora: 17:50
Gjumë

Nëse moti nuk është i nxehtë, dhe në dhomën tuaj mbretërojnë temperatura konstante, dhe ju zgjoheni me rroba të bëra qull nga djersitja, kjo do të thotë se nuk keni gjendje të mirë shëndetësore.

Nëse djersini gjatë natës, këto mund të jenë disa nga arsyet:

Temperaturë e lartë trupore

Rënia e temperaturës trupore

Çrregullime të gjumit

Apnea e gjumit

Skuqje e ngrohtë

Ndikimi i alkoolit:

Çrregullimi i gjumit i shkaktuar nga ankthi

Nëse  djersiteni në mënyrë jonormale gjatë natës, sidomos nëse dhoma juaj nuk është fare e ngrohtë,  konsultohuni me mjekun tuaj për të zbuluar shkaqet.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...