Me kosumimin e kësaj pije ju mund të shëroni mbi 50 sëmundje

Këshilla mjekësore

Me kosumimin e kësaj pije ju mund të shëroni mbi 50 sëmundje

Më: 13 tetor 2020 Në ora: 17:31
Foto Ilustrim

Me këtë pije magjike, ju mund të shijoni shumë përfitime shëndetësore.

Në fakt, mund të jetë aq e fuqishme sa të ndihmoj në trajtimin e çmendurisë e madje edhe kancerit.

Këto të dhëna janë gjetur në shumë studime. Pija ka prejardhjen nga India.

Përbërësit:

:½ e lugës së gjellës xhenxhefil

½ e lugës së gjellës kanellë

1/6 e lugës së gjellës shafran të Indisë

½ e filxhanit të çajit qumësht

Pak mjaltë.

Përgatitja:

Përzieni të gjithë përbërësit së bashku dhe shtojini ½ e një litri ujë të vluar. Qumështi i nxehtë gjithashtu duhet t’i hidhet tani.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat