Mbrëmja poetike Fishtjane/ Nuk kishte drita, shfaqja teatrale u bë me gjenerator

Kultura

Mbrëmja poetike Fishtjane/ Nuk kishte drita, shfaqja teatrale u bë me gjenerator

Më: 24 tetor 2021 Në ora: 14:09
Mbrëmja poetike Fishtjane

“Si sot 150 vite At Gjergj Fishta” riktheu në teatrin “Migjeni”  disa prej kryeveprave të kollosit të letrave shqipe.

Mbrëmja poetike fishtjane, erdhi nën interpretimin e artistes së madhe Roza Anagnosti dhe aktorëve të teatrit të Shkodres, Rita Gjeka dhe Jozef Shiroka.

Gjithçka që po bëjmë është një detyrim ndaj Fishtës së madh thotë Artistja e Merituar.

Vargjet e  shkuara mbi 100 vite me parë tingëlluan me aktuale se sa asnjëherë në këtë mbrëmje poetike e cila u shoqërua me zhurmën e gjeneratorëve për shkak se teatri ishte pa energji elektrike.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat