Ky është filmi që po shënon rekorde shikueshmërie aktualisht

Kultura

Ky është filmi që po shënon rekorde shikueshmërie aktualisht

Më: 29 qershor 2022 Në ora: 08:20
"Top Gun: Maverick"

"Top Gun: Maverick" po njeh një sukses të jashtëzakonshëm. Vazhdimi i filmit të suksesshëm të vitit 1986, në të cilin Tom Cruise rikthehet në rolin e famshëm të Pete "Maverick" Mitchell, ka kaluar shifrën e 1 miliard dollarëve fitime, sipas Paramount.

"Maverick" është filmi i parë në karrierën më shumë se 40-vjeçare të Cruise që shënon arritjen e miliarda dollarëve.

Dhe është gjithashtu filmi i dytë me fitimet më të larta në historinë e gjatë të Paramount, pas "Titanic" të vitit 1997.

Brian Robbins, presidenti dhe CEO i Paramount Pictures, tha në një deklaratë se janë të mahnitur nga reagimi global.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat