Dita e Flamurit

Kultura

Dita e Flamurit

Nga: Adem Bytyqi Më: 29 nëntor 2022 Në ora: 21:32
Dita e Flamurit

28 Nëtori

Dita e Flamurit

Simbolit t'lavdisë

Dita më madhështore

E mvetësisë sê Shqipërisë.

 

Për kêtë ditê t'shenjtë

Për kombin shqipëtarë

E kanë derdhur gjakun

Vetëm n'ish Jugosllavi

Mbi 50 mijë pjesëtarë 

T'popullit shqiptarë 

 

Edhe sot pas kaq vitësh

T'ekzistëncës t'shtetit shqipëtarë

Shumë teritore

Janë t'ndara nga shteti Amë

N't'cilatë jetojnë shqipëtarët autokton. 

 

Ata që flasinë për bashkim kombëtar

T'gjithave tokave t'ndara 

Nga shteti Amë

Duhet ta dinë se,

Kjo nuk arrihet 

Me politikanë t'shitur

T'armiqtë tanë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat