Seriali i Netflix që theu rekord gjatë vitit 2023, 812 milionë orë shikueshmëri

Kultura

Seriali i Netflix që theu rekord gjatë vitit 2023, 812 milionë orë shikueshmëri

Më: 15 dhjetor 2023 Në ora: 17:29
Ilustrim

Kompania e transmetimeve në internet është kritikuar për mungesën e trasnparencës, një problem që shërbeu edhe si shtysë për grevën e aktorëve dhe skenaristëve këtë vit, të cilët kërkonin më shumë bonuse të lidhura me shikueshmërinë e filmave apo serialeve të tyre.

Në një konferncë për mediat, CEO i Netflix, Ted Sarandos, pranoi se mospublikimi i shifrave ishte problem, por shtoi se kjo ishte bërë pasi kompanie po ndërtonte një sistem monitorimi që do t’i lejonte të mos shpërndante informacione sensitive të cilat mund të përdoreshin nga konkurrenca.

Me 100 miliardë orë shikime në total, seriale të tjerë në listë janë “Ginny and Georgia”, “Gilmore Girls”, “Seinfeld”, “Friends” dhe “The Office”.

Në kategorinë e filmave, “The Mother”, me protagoniste Jennifer Lopez, ishte më i shikuari, me 249 milionë orë.

Netflix është kompania e transmetimit të prodhimeve në internet me më shumë abonentë në botë, plot 250 milionë.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat