E dhimbshme: Plaku nga Prishtina e kthen jogurtin që kushtonte 15 cent, nuk kishte para për ta paguar

Lajme

E dhimbshme: Plaku nga Prishtina e kthen jogurtin që kushtonte 15 cent, nuk kishte para për ta paguar

Më: 20 prill 2021 Në ora: 18:51
Ilustrim

Zëdhënësi i KEDS- Viktor Buzhala ka treguar një histori rrëqethëse që i ka ndodhur në një market.

Thotë se është përballur me një realitet të hidhur dhe një varfëri të tmerrshme të një plake e cila ktheu një jogurt që kushtonte 15, pasi nuk kishte para për ta paguar atë.

Ky është statusi i plotë i tij:

Po paguaja tek arka e një supermarketi në Ulpianë. Parpitmas ofrohet një i moshuar, në të shtatëdhjetat e tij. Me pas e pashë që ishte mjaft i mbajtur dhe pendant.

– A bën ta shikosh sa kushton ky se e pashë që është me zbritje?, iu drejtua shitëses.

-Prit pak, i tha ajo, pasi e kishte arkën e zënë me artikujt që po merrja unë. As unë nuk e shikova detajisht, pasi isha duke i vendosur në qese gjanat e mia.

Kur u kry, shitësja e skanoi artikullin e tij.

– Kushton 15 cent, i tha ajo. U ktheva i stepur dhe e pashë që ai e kishte një jogurt në dorë. U nis ta kthente aty ku e kishte marrë.

Kjo më ndodh thuajse cdo ditë në supermarketet e Prishtinës, teksa shoh njerëz me gjerë ushqimore të lira që ankohen tek shitësit për cmime.

Ky eshte tregues qe neve si shoqni na duhet një plan i shpejtë i zhvillimit ekonomik, pasi familjet tona po vuajnë. Pa zhvillim ekonomik dhe ate te hovshëm, nuk na duhet asgjë tjetër.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat