“Gratë e kanë vendin në kuzhinë”, Duda Balje i përgjigjet Shefqet Krasniqit

Lajme

“Gratë e kanë vendin në kuzhinë”, Duda Balje i përgjigjet Shefqet Krasniqit

Më: 21 prill 2021 Në ora: 14:36
Duda Balje

Deputetja e Kuvendit të Kosovës nga komuniteti boshnjak, Duda Balje, ka komentuar deklaratën që bëri bujë të madhe të hoxhë Shefqet Krasniqi.

Ajo ka thënë se teologët duhet të kenë shumë kujdes në prezantimet publike.

“Teologët, e në këtë rast hoxha Shefqet Krasniqi në prezantimet publike duhet të kenë më shumë kujdes në pohimet e tyre. Gratë siç janë: Majlinda Kelmendi, Rita Ora, Dua Lipa, Vafsije Krasniqi, por edhe të gjitha gratë janë krenaria, dinjiteti dhe vlera e shtetit të Kosovës”, ka thënë Balje.

Shefqet Krasniqi në një intervistë televizive javën e kaluar, kishte deklaruar se ‘burrat janë për oda e gratë për kuzhinë’.

Kjo deklaratë e tij u cilësua si seksiste dhe mori reagime nga njerëz të ndryshëm të sferës publike.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat