Policia jep detaje: Katër të arrestuar për plagosjen në Fushë Kosovë

Lajme

Policia jep detaje: Katër të arrestuar për plagosjen në Fushë Kosovë

Më: 27 maj 2021 Në ora: 08:58
Foto ilustrim

Katër persona janë arrestuar për plagosjen që ka ndodhur mbrëmë në Fushë Kosovë ku u plagosën dy vetë.

“Janë arrestuar katër të dyshuar meshkuj kosovar, pasi që pas një mosmarrëveshje-përleshje, njëri prej tyre ka qëlluar me armë zjarri viktimën mashkull kosovar ndërsa dyshohet se aksidentalisht ka qëlluar edhe vëllanë e tij.

Në vendin e ngjarjes është gjetur dhe sekuestruar një pistoletë  dhe katër gëzhoja.

Dy viktimat   dhe një i dyshuar mashkull kosovar janë dërguar në QKUK për trajtim mjekësor,  ku ky i fundit gjendet nën përkujdesjen e policisë. Tre të dyshuarit pas intervistimit me vendim të prokurorit janë dërguar në mbajtje. Rasti është duke u hetuar”, thuhet në raportin e policisë së Kosovës,

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat