Vuçiq takon një delegacion amerikan, flasin për tema të rëndësishme

Lajme

Vuçiq takon një delegacion amerikan, flasin për tema të rëndësishme

Nga: F. B Më: 5 gusht 2021 Në ora: 11:47
Aleksandër Vuçiq

Presidenti i Serbisë Vuçiq ka pritur në presidencë një delegacion të kongresit amerikan në prani edhe të ambasadorëve respekti-v amerikan në Serbi Godfri dhe atë serb në ShBA Gjuriq dhe janë biseduar tema me rëndësi, kështu shkruan “Espresso.co.rs” transmeton “Bota sot”.

Lajmi lidhur me takimin e zhvilluar është publikuar vetëm si foto-lajm në profilin e presidentit të Serbisë  në Instangram, ku është publikuar edhe fotografia nga ky takim.

Nuk janë dhënë detaje tjera lidhur me delegacionin, përveç konfirmimit se janë biseduar çështje edhe tema me rëndësi, njoftojnë medet serbe.

Takimi është zhvilluar në selinë e presidencës dhe në prani të dy ambasadorëve atij amerikan në Serbi Godfri dhe serb në ShBA Gjuriq, ka shkruar në profilin “Ardhmëria e Serbisë”  Vuçiq.

Nuk njoftohet nëse do ketë kumtesë nga bisedat në këtë takim, përbërja e delegacionit amerikan sikurse qëndrimin dhe takimit që mund të zhvillojë ai në Beograd.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat