Në momentin kur kreu vrasjen Lundrim Beqiri nuk shoqërohej nga vëllai i tij por nga shoku i tij A.Z.

Lajme

Në momentin kur kreu vrasjen Lundrim Beqiri nuk shoqërohej nga vëllai i tij por nga shoku i tij A.Z.

Më: 30 tetor 2021 Në ora: 11:25
Albert Muja

Një vrasje e rëndë ka tronditur jo vetëm Mitrovicën por gjithë Kosovën, që ndodhi mbrëmë tek stacioni i autobusëve në Mitrovicë.

I vrarë mbeti Albert Muja 25 vjeçar kurse i dyshuari kryesor është Lundrim Beqiri.

Media mëson se bashkë me Lundrimin në veturë nuk ishte vëllai i tij por një shok i tij A.Z.

Sipas burimeve personi i dytë nuk është i njohur për policinë për ndonjë vepër penale.

Por i dyshuari kryesor mbetet Lundrim Beqiri.

Media më herët raportoi se dy vëllezërit Beqiri janë në arrati, Lundrimi për vrasjen e mbrëmshme, kurse Valdrini për vrasjen e 2016 tek gjimnazi “Frang Bardhi” pasi Apeli ia vazhdoi edhe 5 vite burg.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat