Këto janë dëmet që i shkaktoi shpërthimi në Fushë-Kosovë

Lajme

Këto janë dëmet që i shkaktoi shpërthimi në Fushë-Kosovë

Më: 30 nëntor 2021 Në ora: 11:24
Foto nga vendi i ngjarjes

Një granatë dore ka shpërthyer mëngjesin e djeshëm në një lokal në Fushë Kosovë. Rasti është inicuar si “shkaktim i rrezikut të përgjithshëm”.

Nga ky shpërthim nuk ka persona të lënduar, ndërsa janë dëmtuar dy vetura, xhamat e një lokali tjetër dhe xhamat e një banese, njofton policia.

Njoftimi i plotë i policisë:

SHKAKTIM I RREZIKUT TË PËRGJITHSHËM

Rr. Shefki Kuleta, Fushë Kosovë, 29.11.2021 – 05:50. Raportohet se ka ndodhur një shpërthim në një lokal dhe si pasoj, janë dëmtuar dy vetura, xhamat e një lokali tjetër dhe xhamat e një banese. Të gjitha njësitë relevante kanë dal në terren dhe sipas tyre, dyshohet se shpërthimi ka ndodhur nga një granat dore. Nuk raportohet për persona të lënduar. Me urdhër të prokurorit rasti është inicuar si më lartë dhe është duke u hetuar nga njësitë përkatëse.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat