Punëtori i kompanisë “Pastrimi” lëndohet rëndë në vendin e punës, Policia jep detaje

Lajme

Punëtori i kompanisë “Pastrimi” lëndohet rëndë në vendin e punës, Policia jep detaje

Nga: G.B Më: 28 janar 2022 Në ora: 13:49
Kompania “Pastrimi”

(E plotësuar 15:59) - Një person është lënduar rëndë në vendin e tij në punës, në kompaninë “Pastrimi”.

Lidhur me rastin kanë dhënë detaje nga Policia e Kosovës.

Zëdhënësi i Policisë për rajonin e Prishtinës, Agron Borovci, ka thënë për gazetën “Bota sot” se i lënduari është dërguar në QKUK për trajtimin e nevojshëm mjekësor, ndërsa që po trajtohen rrethanat se si ka ndodhur ngjarja.

“Rreth orës 13:15, është pranuar informata se në rrugën “Tahir Zajmi” në Prishtinë, një person është lënduar në punë. Pas marrjes së informatës policia ka dalë ë vendin e ngjarjes, ndërkaq i lënduari është dërguar në QKUK për trajtimin e nevojshëm mjekësor. Aktualisht po trajtohen rrethanat nën të cilat ka ndodhur ngjarja në mënyrë që të orientohet ndërmarrja e hapave të mëtejmë”, ka thënë Borovci për “Bota sot”.

***

Një punëtor i kompanisë Pastrimi është lënduar në vendin e tij të punës.

Bëhet fjalë për një punëtor mekanik, i cili po punonte në garazhin e kompanisë.

Burime brenda kompanisë “Pastrimi” tregojnë për “Bota sot” se punëtori ka marrë plagë të rënda dhe është dërguar në QKUK me ambulancë.

Në vendin e ngjarjes kanë dalë edhe Policia.

Sipas burimeve, lëndimi ka ardhur si pasojë e mungesës së kushteve të nevojshme për punë.

Bota sot do t’ju mbajë të informuar për ngjarjen.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat