Dritan Abazoviq takohet me Kreun e Kishës Ortodokse Serbe

Lajme

Dritan Abazoviq takohet me Kreun e Kishës Ortodokse Serbe

Më: 12 maj 2022 Në ora: 15:07
Foto nga takimi

Kryeministri i Malit të Zi, Dritan Abazoviq, ka takuar kreun e Kishës Ortodokse Serbe, Porfirije.

Abazoviq është shprehur i nderuar që pati mundësinë të bisedojë me Patriarkun Porfirije dhe i ka falënderuar ata për ftesën që i kanë bërë për të marrë pjesë në ceremoninë e festës së Shën Vasilijes.

“Roli i Kryeministrit është që t’u shërbejë të gjithë qytetarëve. Të gjithë janë të mirëpritur në vendin tonë – dyert e Malit të Zi janë të hapur për të gjithë njerëzit e vullnetit të mirë. Ju dëshiroj të gjithë qytetarëve të besimit të krishterë dhe klerit gëzuar festat dhe festimin e Shën Vasilija Ostroskog.

Ishte nder dhe kënaqësi për mua të flas me Patriarkun Porfirije dhe Metropolitin Ioanniciu, të cilët i falënderoj për ftesën që të marr pjesë në ceremoni”, ka shkruar Abazoviq

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat