Dukagjin Lipa “godet” Ramën dhe Vuçiqin, çka thotë për “Open Balkan”

Lajme

Dukagjin Lipa “godet” Ramën dhe Vuçiqin, çka thotë për “Open Balkan”

Më: 3 korrik 2022 Në ora: 10:40
Edi Rama dhe Dukagjin Lipa

Dukagjin Lipa, babai i këngëtares Dua Lipa është përfshirë në një debat në Twitter rreth Open Balkan.

Lipa ka replikuar mbi një foto të vitit 1945, kur komunistët shqiptarë, jugosllavë e rusë mbanin mbledhje të përbashkët.

Ai ka shkruar se krahasimi i vitit 1945 me Open Balkan është i qëlluar, dhe përpjekja për të qenë të hapur ka kushtuar me 50 vjet ndarje.

“Krahasim i qëlluar. S’mund të thuhej më mirë. Kjo është çfarë njerëzit po harrojnë. Në përpjekjen për t’u bërë “të hapur”, na ka kushtuar 50 vjet ndarje”, ka shkruar ai.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat