LVV publikoi videon për veriun, ‘çartet’ Petkoviqi: Kurti është i fiksuar pas pushtimit të..!

Lajme

LVV publikoi videon për veriun, ‘çartet’ Petkoviqi: Kurti është i fiksuar pas pushtimit të..!

Nga: A.M. Më: 3 korrik 2022 Në ora: 13:50
Drejtori i të ashtuquajturës Zyra për Kosovën, Petar Petkoviq

Drejtori i të ashtuquajturës Zyra për Kosovën, Petar Petkoviq, ka reaguar pas videos që Lëvizja Vetëvendosje e ka publikuar për situatën në veri.

Petkoviq nuk e mirëpriti aspak një gjë të tillë, duke theksuar se kryeministri i Kosovës, Aljbin Kurti, është i fiksuar pas pushtimit të veriut dhe se duhet të bëjë video për t'u bindur për këtë.

Petkoviq ka shkruar në Tëitter se komuniteti serb në Kosovë është një emër mendor për Kurtin.

"Sa është i fiksuar Albin Kurti me pushtimin e veriut të Kosovës, ndaj duhet të bëjë video për t'u bindur për këtë? Ambienti serb në Kosovë është një emër mendor për të dhe nëse e ka më të lehtë të jetojë. në realitet paralel nuk ka ndihmë”, theksoi ai, përcjell “Bota sot”.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat