Rexhepi inspekton punimet e urës në Kumanovë

Maqedonia

Rexhepi inspekton punimet e urës në Kumanovë

Më: 22 janar 2021 Në ora: 15:44
foto nga vendi ngjarjes

Zëvendësministri i Transportit dhe Lidhjeve Bekim Rexhepi ka inspektuar punimet e urës në Kumanovë.

Me këtë rast Rexhepi është shprehur se së bashku me Ministrin Blagoj Boçvarski dhe drejtorin Ejup Rustemi inspektuam rekonstruimin e urës në rrugën rajonale Komanovë – Sveti Nikole.

“Ura në fjalë është me gjatësi prej 335m dhe është një nga urat më të gjata në vend” deklaroi Rexhepi.

Ai tha se deri tani kemi rekonstruar 11 ura, ndërsa për momentin punohet në 3 tra tjera në vend.

Image

 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat