Dibra rreshtohet pas Ali Ahmetit

Maqedonia

Dibra rreshtohet pas Ali Ahmetit

Më: 25 shkurt 2021 Në ora: 16:18
foto nga vendi ngjarjes

Pas Degës së Tetovës dhe disa zonave tjera ,është Dibra,më saktë Dega e këtij qyteti që rreshtohet me liderin e shqiptarëve të Maqedonisë së Veriut Ali Ahmetin 

Kreu i BDI -së ka marrë mbështetje në Dibër në mbëledhjen e rradhës së kryesisë së Bashkimit Demokratik për Integrim ku u diskutua mbi procesin e regjistrimit të popullatës.

Ata thanë se  njëzëri të gjithë ishim të mendimit,  se rruga jonë pas dhe në përkrahje të  Ali Ahmetit, do të vazhdojë  edhe më fuqishëm për të vazhduar të jemi forca më serioze dhe e vetmja alternativë për shqiptarët e Maqedonisë së Veriut!

Bashkë më të fortë! 

 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat