Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Maqedonia

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Më: 13 prill 2021 Në ora: 08:23
Ilustrim

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë i ndryshueshëm, me periudha me diell dhe reshje të kohëpaskohshme të shiut.

Në disa vende do të fryjë edhe erë mesatare, nga drejtimi jugor.

Temperaturat minimale do të lëvizin prej 4 deri 9 gradë celcius, ndërsa ato maksimale do të jenë në interval prej 14 deri 20 gradë celcius.

Gjatë ditëve të ardhshme, meteorologët parashikojnë reshje të shiut, kurse të enjten pritet të ketë edhe reshje të borës.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat