Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Maqedonia

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Më: 16 prill 2021 Në ora: 08:14
Ilustrim

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me vranësira. Në fund të ditës dhe gjatë natës do të ketë reshje të shiut. Gjithashtu do të fryjë erë mesatare, nga drejtimi jugor.

Temperaturat minimale do të lëvizin prej -3 deri 4 gradë celcius, ndërsa ato maksimale do të jenë në interval prej 11 deri 17 gradë celcius.

Gjatë ditëve të ardhshme, meteorologët parashikojnë reshje të shiut me intensitet të ndryshëm.

Më shumë pritet të ketë të shtunën dhe të dielën.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat