Nesër do të vendoset për masat restriktive

Maqedonia

Nesër do të vendoset për masat restriktive

Më: 19 prill 2021 Në ora: 00:58
Foto ilustrim

Nesër në mëngjes do të vendoset për masat restriktive pas 20 prillit, ka bërë të ditur për TV21 ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe.

I pyetur se a është analizuar situata epidemiologjike me Covid-19 gjatë fundjavës, siç u paralajmërua, dhe kur pritet të sillet vendimi se çfarë masa restriktive do të kemi pas 20 prillit, Filipçe u përgjigj.

“Nesër në mëngjes do të vendoset”.

Ngjashëm njoftuan edhe nga Instituti i Shëndetit Publik, të cilët poashtu janë pjesë përbërëse e Komisionit për Sëmundje Ngjitëse i cili i propozon masat anti-Covid deri te Shtabi i Krizës që më pas të miratohen në Qeveri.

“Besojmë se do të vendoset nesër”, thanë për TV21 nga ISHP-ja.

Përndryshe, masat aktuale anti-Covid janë në fuqi deri më 20 prill, ndërkaq se a do të vazhdojnë masat restriktive dhe a do të ketë lehtësime, mbetet të shihet se çfarë vendimi do të marrë Komisioni për Sëmundje Ngjitëse gjatë ditës së nesërme.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat