Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Maqedonia

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Më: 11 maj 2021 Në ora: 08:11
Ilustrim

Moti sot do të jetë me diell dhe vranësira. Pasdite në vendet malore të pjesës veriperëndimore të vendit do të ketë kushte për reshje të shiut.

Do të fryjë një erë e lehtë në drejtimin juglindorë.

Temperaturat minimale do të lëvizin nga 5 deri 10 gradë, ndërsa temperaturat maksimale do të lëvizin nga 20 deri në 29 gradë celsius.

Në ditët në vijim moti do të jetë me diell dhe vranësira. Nga mesi i javës do të ketë kushte për reshje lokale të shiut.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat