Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Maqedonia

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Më: 17 maj 2021 Në ora: 08:06
Ilustrim

Moti sot në Maqedoni do të jetë me diell dhe vranësira. Pasdite në pjesën verilindore të vendit do të ketë kushte për reshje të shiut.

Në vend do të fryjë një erë e lehtë jugperëndimore.

Temperaturat minimale do të lëvizin prej 7 deri në 12 gradë, ndërsa temperaturat maksimale do të lëvizin prej 21 deri në 29 gradë celsius.

Mot me vranësira dhe reshje lokale të shiut pritet të ketë edhe ditën e martë.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat