Moti në Maqedoninë e Veriut

Maqedonia

Moti në Maqedoninë e Veriut

Më: 20 qershor 2021 Në ora: 09:15
Foto ilustrim

Moti sot paradite do të jetë me diell dhe me vranësira mesatare. Rreth mesditës dhe pasdites, do të ketë dukuri të jostabilitetit me reshje të rrëmbyeshme dhe erë të përforcuar.

Temperatura minimale do të jetë në interval prej 11 deri në 20 gradë.

Ndërsa ajo maksimale do të arrijë prej 25 deri në 34 gradë celsius.

Në Shkup dhe rrethinë do të mbaj mot i ngjashëm, temperatura minimale do të ulet në 17 gradë, ndërsa ajo maksimale do të arrij në 31 gradë celsius.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat