Moti për nesër në Maqedoni

Maqedonia

Moti për nesër në Maqedoni

Më: 15 shtator 2021 Në ora: 22:17
Foto ilustrim

Moti nesër do të jetë me diell dhe nxehtë. Do të fryjë erë në drejtim veriperëndimor.

Temperatura minimale do të jetë në itnervalin nga 6 deri 15 gradë celsius, ndërsa maksimalja do të jetë nga 28 deri 36 gradë celsius.

Në Shkup moti do të jetë i njëjtë, me diell dhe me vranësira mesatare ku temperatura maksimale do të arrijë deri në 33 gradë celsius.

Gjatë ditëve të ardhshme moti do të jetë stabil, ndërsa në pjesët perëndimore të vendit do të ketë erë të përforcuar në drejtim perëndimor.

Të shtunën pritet të ketë reshje të shiut.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat