Moti në Maqedoninë e Veriut

Maqedonia

Moti në Maqedoninë e Veriut

Më: 16 shtator 2021 Në ora: 08:26
Foto ilustrim

Moti sot në Maqedonin e Veriut do të jetë stabil. Në pjesën lindore të vendit do të ketë kushte për reshje të shiut.

Gjithashtu do të fryjë erë e lehtë nga drejtimi veriperëndimor.

Temperaturat minimale do të lëvizin prej 6 deri 14 gradë celcius, ndërsa ato maksimale do të jenë në interval prej 22 deri 34 gradë celcius.

Nesër moti pritet të jetë me diell dhe vranësira, ndërsa gjatë fundjavës do të ketë reshje të shiut.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat