MPB për denoncimin për eksploziv në Teatrin e Maqedonisë

Maqedonia

MPB për denoncimin për eksploziv në Teatrin e Maqedonisë

Më: 30 nëntor 2021 Në ora: 19:27
Foto ilustrim

Ministria e Punëve të Brendshme njoftoi se ka pasur një paralajmërim nga një person për sulm në Teatrin Kombëtar të Maqedonisë së Veriut.

“Informojmë qytetarët se Ministria e Punëve të Brendshme ka vepruar pas paralajmërimit për sulm, nga momenti që një person është paraqitur më 16:45 në sportelin e TKM”, deklarojnë nga Policia e Maqedonisë së Veriut.

Kujtojmë se të gjitha hyrjet në Teatrin Kombëtar janë bllokuar për shkak të denoncimit.

Nga MPB bënë thirrje qytetarët të qëndrojnë të qetë, ndërsa mediat t’i përcjellin informacionet e sakta.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat