Prej të hënës priten reshje shiu

Maqedonia

Prej të hënës priten reshje shiu

Më: 3 dhjetor 2021 Në ora: 14:09
Ilustrim

Prej të hënën do të mbizotëroj mot me vranësira me reshje shiut, në shumë vende do të kaloj 20 l/m2.

Në malet reshjet do të jenë nga bora, informojnë nga DPHM.

Të martën për shkak të uljes së masës ajrore më të ftohët do të pasoj ftohje të motit me erë të përforcuar veriore, ndërsa reshjet e shiut do të kalojnë në reshje bore edhe në disa vende më të ulta.

Në male edhe në disa vende më të larta do të krijohet shtresë e re e borës.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat