Kovaçevski takohet me Boris Johnsonin

Maqedonia

Kovaçevski takohet me Boris Johnsonin

Më: 1 mars 2022 Në ora: 00:42
Foto nga takimi

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Dimitar Kovaçevski është takuar me kryeministrin e Britanisë së Madhe, Boris Johnson.

Kovaçevski në Facebook, ka shkruar se kanë në takim kanë biseduar rreth energjetikës, infrastrukturës dhe procesin reformues.

“Mbretëria e Bashkuar është aleat i yni i NATO-s dhe partner strategjik.

Procesi reformues, energjetika dhe infrastruktura janë fushat ku mbështetja britanike është e fuqishme dhe konstante”, njofton mes tjerash Kovaçevski.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat