Moti sot në Maqedonin e Veriut

Maqedonia

Moti sot në Maqedonin e Veriut

Më: 30 nëntor 2022 Në ora: 08:17
Foto ilustrim

Moti sot në Maqedonin e Veriut do të jetë me vranësira të ndryshueshme dhe me reshje lokale të shiut, ndërsa në viset malore do të ketë reshje të dëborës.

Do të fryjë dhe erë e dobët deri në mesatare nga drejtimi veri-perëndimorë.

Temperatura minimale do të jetë në interval prej 2 deri në 7, ndërsa ajo maksimale do të arrij prej 4 deri në 9 gradë, shkruan Alsat.

Edhe në Shkup dhe rrethinë moti do të jetë me vranësira dhe reshje të kohëpaskohshme të shiut.

Do të fryjë erë e dobët nga drejtimi verior. Temperatura minimale do të ulet në 3, ndërsa ajo maksimale do të arrij në 6 gradë Celsiusë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat