Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Maqedonia

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Më: 7 qershor 2024 Në ora: 08:13
Foto ilustrim

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me diell dhe vranësira të vogla deri në mesatare. Pasdite në pjesët juglindore të vendit do të ketë kushte për reshje të shiut. Do të fryjë dhe erë e dobët nga drejtime të ndryshme.

Temperatura minimale do të jetë në interval prej 10 deri në 19, ndërsa ajo maksimale do të arrij prej 27 deri në 35 gradë.

Në Shkup moti do të jetë i ngrohtë dhe me vranësira të vogla deri në mesatare.

Do të fryjë erë e dobët deri në mesatare nga drejtimi veriperëndimorë. Temperatura minimale do të ulet në 13, ndërsa ajo maksimale do të arrij në 33 gradë Celsius.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat