Parashikimi i motit për sot

Maqedonia

Parashikimi i motit për sot

Më: 15 qershor 2024 Në ora: 08:00
Foto ilustrim

Moti sot do të jetë me diell dhe i ngrohtë me vranësira të vogla. Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare kryesisht nga drejtimi veriperëndimor.

Temperatura minimale do të jetë në intervalin prej 12 deri në 20, ndërsa maksimalja do të arrijë nga 26 deri në 34 gradë Celsius. Indeksi UV do të jetë 8.

Në Shkup moti do të jetë me diell dhe ngrohtë me vranësira të vogla. Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare kryesisht nga drejtimi verior.

Temperatura minimale do të zbresë deri në 14, ndërsa ajo maksimale do të arrijë deri në 32 gradë.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat