Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Maqedonia

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Më: 21 qershor 2024 Në ora: 08:13
Foto ilustrim

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me diell dhe shumë i ngrohtë.

Në vend do të fryjë një erë e lehtë nga drejtimi verior.

Temperaturat minimale do të lëvizin prej 14 deri 21, ndërsa temperaturat maksimale do të lëvizin prej 34 deri 40 gradë celsius.

Zona jonë do të vazhdojë të jetë nën ndikimin e një mase ajrore shumë të ngrohtë nga jugu, për këtë arsye do të mbajë mot kryesisht me diell dhe me temperatura mbi mesataren.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat