Parashikimi i motit për sot

Maqedonia

Parashikimi i motit për sot

Më: 22 qershor 2024 Në ora: 08:18
Foto ilustrim

Moti sot do të jetë kryesisht me diell me vranësira të vogla lokale dhe shumë i ngrohtë me erë të dobët deri mesatare veriore. Pasditja do të rritet me vranësira. Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi perëndimor dhe jugperëndimor

Temperaturat e mëngjesit variojnë nga 15 deri në 23, ndërsa më e larta gjatë ditës do të jetë në intervalin ndërmjet 30 dhe 40 gradë Celsius.

Në Shkup dhe rrethinë sot do të mbajë mot me diell dhe shumë i ngrohtë me vranësira të vogla deri mesatare. Do të fryjë erë e lehtë nga drejtimi perëndimor.

Temperatura do të arrijë deri në 40 gradë.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat