Sefedin (Muharrem) Nimonaj

Perkujtime

E mërkurë, 29 qershor 2022

Sefedin (Muharrem) Nimonaj

Më: 25 prill 2022 Në ora: 00:01
Sefedin (Muharrem) Nimonaj

Sot, me 25 Prill, u bënë 4 vite pa më të dashurin tonë 

Sa e vështirë të shkruajmë përkujtim për ty, më i dashuri dhe më i çmuari jonë, Din. Si të shkruajmë kur ende, edhe pas katër vitesh, nuk jemi pajtuar me humbjen tënde, tragjike dhe të pafajshme.

Vuajmë çdo ditë për rininë që nuk e gëzove. Zemra na behët copë-copë kur shohim të rritën fëmijët e tu engjëllorë, pa figurën e babait shembullor, që ti ishe.

Ata të kërkojnë në secilën ditë të jetës së tyre. E gjëma e nënës dhe e babait çdo vit e më shumë shtohet, se zëmra kërkon pa ndalur copën e saj, që i është këputur me zor! Sa e padrejtë qenka jeta, sa e ftohtë dhe e vrazhdë.

Të shtyka të jetosh i vdekur për së gjalli, sepse vdekja jote Din, për ne rrënoj çdo shpresë për ditë të mira. Jetojmë për t’i bërë të lumtur fëmijët e tu, që janë flladi i shpirtit tonë të plagosur. Je dhembja dhe krenaria jonë më e madhe, je engjëlli jonë i parajsës!

Të përkujtojnë çdo ditë me mall, dhembje e krenari prindërit: Muharremi dhe Gjyla; fëmijët: Leonisi, Florisi dhe Ornela; vëllezërit: Auloni dhe Loriku; motrat: Marigona dhe Pemlina, si dhe mbarë familja Nimonaj nga Skivjani i Gjakovës.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat