Nikoll Mhill Dodaj

Perkujtime

E martë, 28 qershor 2022

Nikoll Mhill Dodaj

Më: 11 maj 2022 Në ora: 00:03
Nikoll Mhill Dodaj

Më 11 maj 2022, është 23 vjetori i heroit të lirisë

KUR KA RA KUSHTRIMI NË KOSOVË LA MËRGIMIN DHE U KTHYE NË MËMËDHE PËR TË MBROJTUR TROJET SHQIPTARE

Edhe sot si gjithë vitet e tjera, çfarë dashuri të thellë dhe të pastër e pate për atdheun. E ëmbël është liria, e këtë liri na sollët ju, ju me shokët e tu. Andaj ne jemi krenarë që të patëm. Një komandant shembullorë i cili me jetën dhe veprën e tijë i bëre sfidë regjimit të errët kriminel, Millosheviqjan dhe arritët të ja dilni.

Rënja jote heroike në Kosharen legjendare na bëri krenarë.

Asnjëherë nuk do ta harrojmë inkurajimin e juaj të sinqertë dhe trimërinë e juaj.

Kujtimet e tua gjithmonë do të na mbesin në historinë tonë dhe zemrat tona.

Paqe e dritë për shpirtin bujar të komandosit të forcave Komando 138 “DELTA“ dhe shokëve të tu të rënë në Kosharen legjendare. Të kujtojmë me mall ne shokët e mërgimit të Bernit më

Rethine Mark Prenkaj , Vitor Nreca,

Qun Gjergj Quni, Zef Nikolla, Rrok Noshi ,Pal Gashi,

Lek Marku, Nikolle Coli,

Bernë 11.05.2022

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat