Bardhyl Ajeti

Perkujtime

E shtunë, 13 gusht 2022

Bardhyl Ajeti

Më: 25 qershor 2022 Në ora: 00:08
Bardhyl Ajeti

U bën 17 vjet dhembje dhe kujtim për ty koleg i nderuar. Të kishim një krah të fuqishëm në betejën për lirinë e fjalës dhe ndërtimin e demokracisë.

Ne nuk besonim se aq shpejt mund të ndaheshim, në vlugun e jetës dhe përpjekjeve për më shumë drejtësi.

Fatkeqësisht shumë nga shpresat që kishim atëherë, po mbesin të zymta edhe tani, i nderuar Bardhyl! Ankthi i atyre viteve vazhdon ta mbajë Kosovën të tronditur edhe më tej!

Ti ike për në amshim në lule të rinisë, si altar përjetësie! E vrasësve që ishin aq perfid, dita e ndëshkimit do t’ju vije!

Të përkujtojnë me mall dhe respekt kolegët dhe i gjithë stafi i gazetës “Bota sot”!

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat